+420 733 713 770

Antiradary a antilasery

Detektory radarů a laserové systémy

Detektory radarů upozorní řidiče na úsekové měření rychlosti radarem, nebo laserovou pistolí. Spolehlivost záleží na zvoleném typu detektoru. 

Typy detektorů

  • Přenosné - upozorní na úseková měření rychlosti, detekce laserových pistolí je méně spolehlivá
  • Pevně zabudované - s externí radarovou anténou a ovládací jednotkou v kabině. 
  • GPS detektory - s GPS modulem  k detekci jinak nedetekovatelných stacionárních kontrol (např. kamer sledujících jízdu na červenou, nebo úsekových měřičů rychlosti)
  • Laserové rušičky - s laserovými čidly pro detekci něřících pistolí
  • Multifunkční zařízení - nejvýkonnější radarové a GPS moduly, s ochranou proti laserovým pistolím. Pro nejnáročnější zákazníky.

Víc informací o detektorech Genevo...

Protector - nejlepší komplexní antiradar 

Antiradar Protector ve verzi pro rok 2018 je určen pro pevné zabudování - skrytou montáž do vozidla a jedná se o toho času nejlepší komplexní antiradar pro podmínky v ČR. Nejnovější Protector používá vyšší model radarové antény od světové jedničky Genevo. Díky tomu má ještě vyšší citlivost při detekci mikrovlnných radarů a prakticky nemá falešné poplachy. Anténa spolehlivě detekuje i obávané MultaRadary CD a CT, které jsou pro většinu ostatních radarových detektorů nedetekovatelné. 

Protector Vás upozorní akusticky i vizuálně na veškeré používané radary (stacionární, mobilní, úsekové měření) a díky GPS dokonce také na kamery zaznamenávající průjezd na červenou. Přídavný laserový modul, komunikující s nejznámějšími typy laserových rušiček, Vás ochrání také proti laserovému měření. Další unikátní funkcí je elektronická kniha jízd. Protector Vám tak ušetří spousty práce.

Pro podrobnější informace doporučujeme osobní konzultaci.

Radary a lasery

V provozu je v ČR nyní cca 400 kusů radarů a přes 150 kusů přenosných laserových pistolí. Využívají je Dopravní i Městské policie. Radary jsou k dispozici ve verzi stacionární, mobilní i zabudované v autech policie. 

Legislativa

V České republice není jízda se zapnutým radarovým detektorem zakázána. Zákon o provozu na pozemních komunikacích zakazuje pouze použití aktivních prostředků, které mohou rušit nebo jinak omezovat činnost radarů. Použití pasivních radarových detektorů (antiradarů, které pouze přijímají radarový signál) tento zákon nijak neomezuje ani nezakazuje a dlouhodobá praxe mluví sama za sebe. V ČR není znám případ, kdy by byl uživatel stíhán za použití pasivního radarového detektoru - antiradaru.

Jak funguje moderní radarový detektor s GPS?

Některé moderní radarové detektory jsou vybaveny GPS modulem sloužícím k detekci jinak nedetekovatelných stacionárních kontrol, například kamer sledujících jízdu na červenou, nebo úsekových měřičů rychlosti. Když se s detektorem blížíte k bodu, který je uložen v jeho databázi, detektor s GPS Vás včas upozorní tak, aby jste byl schopen včas přizůpsobit svou jízdu. Detektor vám ukazuje také vzdálenost od daného bodu a v úsekovém měření vám hlasí průměrnou rychlost. 

Jak probíhá instalace zařízení?

Montáž antiradarového zařízení provádí zkušení technici - proškolení specialisté. Volba umístění techniky je kombinací našich zkušeností, představ klienta a typu vozidla. Po konzultaci pečlivě zvolíme:

  1. nejvhodnější místo pro umístění ovládacích prvků
  2. nejvhodnější umístění senzorů a čidel

Našim cílem je zajistit nejlepší výkon zařízení  a zachovat diskrétnost. Instalace zařízení trvá cca 2 pracovní dny

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací